Wydarzenia

Konferencja „Lotnictwo dla obronności” 26.08.2016

26 sierpnia 2016r. w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbyła się konferencja „Lotnictwo dla Obronności” z okazji 10-lecia służby F-16 w Polskich Siłach Powietrznych. Celem wydarzenia było zaprezentowanie aktualnych możliwości zastosowania nowoczesnej myśli technicznej, powstającej w jednostkach naukowych w służbie bezpieczeństwa narodowego. Była to także doskonała okazja do wymiany informacji i doświadczeń przyczyniających się do wzrostu potencjału obronnego Polskich Sił Powietrznych.

 

Jedna z prelekcji poświęcona była projektowi oraz systemowi ASSD+PL, którego szerokie spektrum zastosowania i nowatorstwo może być wykorzystywane także w celach wojskowych: podczas szkolenia pilotów, misji bojowych a także operacji militarnych na lądzie i w powietrzu.

Prezentację poprowadził kierownik merytoryczny projektu prof. Michał Ciałkowski oraz dr hab. Radosław Górzeński.

Matkopuszta, Węgry 2016

W ostatnich dniach lipca 2016 roku na lotnisku Matkopuszta na Węgrzech rozgrywane były 19 Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej i 7 Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced.

Na zawodach obecny był zespół Aero Safety Show DEMONSTRATOR+PL prowadzący ostateczne testy sprawności systemu ASSD+PL.

 

W klasie Advanced w polskiej reprezentacji znalazły się Paulina Matecka, absolwentka Politechniki Poznańskiej oraz Agata Nykaza, doktorantka Politechniki Poznańskiej, która wraz z Mirosławem Wrześniewskim i Piotrem Lewandowskim zdobyła srebrny medal drużynowy MS.

 

Gratulujemy!

XXI Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej

Zespół AeroSafetyShow DEMONSTRATOR+PL kolejny rok z rzędu brał aktywny udział w zabezpieczaniu Mistrzostw w Akrobacji Szybowcowej. XXI edycja zawodów odbywała się w dniach 28.06 – 04.07.2016r. w podwrocławskim Szymanowie – siedzibie Aeroklubu Wrocławskiego.

Podczas trwania tegorocznych mistrzostw zawodnicy oraz publiczność mieli okazję obserwowania lotów i ich parametrów w czasie rzeczywisty – na telebimie połączonym z aplikacją ASSD+PL. Podgląd akrobacji w 2D i 3D a także sam kontroler mobilny były jedną z największych atrakcji zawodów przyciągając tłumy obserwatorów.

Mistrzem Polski w Akrobacji Szybowcowej został Michał Klimaszewski. Drugie oraz trzecie miejsce zajęli Agata Nykaza oraz Mirosław Wrześniewski z Aeroklubu Poznańskiego biorący czynny udział w pracach nad projektem ASSD+PL.

Gratulujemy!

Polska Nagroda Innowacyjności 2015!

Dokładnie tydzień temu, 5.11.2015r. w Łodzi miała miejsce gala wręczenia Polskich Nagród Innowacyjności 2015. A jednym z laureatów został lider ASSD+PL! Firma „Żelazny6 – Wojciech Krupa” istnieje na rynku lotniczym od 2008 roku zajmując się przedstawicielstwem EXTRY w Polsce, doradztwem, pomocą w zakupie samolotów, szkoleniem i doszkalaniem pilotów. Ośrodek Szkolenia Lotniczego ŻELAZNY6 w czasie kilku lat znalazł się w czołówce szkół lotniczych, jako jedyny w Polsce oferując uczniom kurs akrobacji samolotową w ramach podstawowego szkolenia PPL oraz możliwość kontynuacji przygody z akrobacją sportową na każdym poziomie.

Od 2013 roku „Żelazny6 – Wojciech Krupa” współtworzy konsorcjum w ramach projektu AeroSafetyShow DEMONSTRATOR+PL.

Gala wręczenia nagród PNI 2015 odbyła się podczas Kongresu Przedsiębiorczości, podczas których odbywały się liczne wykłady i prezentacje, a jedną z nich poprowadziła Agata Nykaza, która przedstawiła cele naszego projektu i wyjaśniła możliwości systemu ASSD+PL

Pokaz Dronów – Kobylnica, 09.10.2015r.

Tydzień temu odbyło się spotkanie władz Politechniki Poznańskiej z firmą uAvionics Unmanned Technologies. Podczas zjazdu na lotnisku  Kobylnicy zaprezentowane zostały teoretyczno-praktyczne możliwości dronów, których zakup rozważa poznańska uczelnia.

Oprócz standardowych metod obserwacji  zainteresowane osoby miały okazję podglądu bezzałogowca w aplikacji ASSD+PL.

Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej – Czechy 5-15.08.2015

W ciągu niespełna dwóch tygodni kontroler mobilny przejechał tysiące kilometrów jadąc z Polski do Rumunii a następnie do Czech na rozgrywające się tam Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej. Wśród kilkudziesięciu zawodników z całego globu Polskę reprezentowało 13 osób w klasie UNLIMITED i ADVANCED. Wśród najlepszych szybowników w kraju znalazły się dziewczyny z naszego zespołu – Magda Stróżyk i Agata Nykaza.

Na lotnisku w Zbraslavicach, oprócz przebazowanych z Rumunii kontrolera mobilnego i samolotu EXTRA mieliśmy ze sobą projektowego Zlina, MDM FOXa oraz kilkanaście modułów mobilnych rejestrujących dane z każdego przelotu.

Ostatniego dnia mistrzostw odbyła się multimedialna prezentacja systemu AeroSafetyShow DEMONSTRATOR+PL dla przedstawicieli oraz członków FAI i CIVA – najważniejszych organizacji lotniczych na świecie.

Mistrzostwa zakończyły się ogromnym sukcesem dla reprezentacji Polski. Zespół latający w klasie ADVANCED w składzie KASIA ŻMUDZIŃSKA, SŁAWEK TALOWSKI i MICHAŁ ANDRZEJEWSKI zdobył złoty medal oraz tytuł DRUŻYNOWYCH MISTRZÓW ŚWIATA!

Startujący w klasie UNLIMITED: MAGDA STRÓŻYK, JUREK MAKULA i MACIEJ POSPIESZYŃSKI zostali tegorocznymi II V-CE MISTRZAMI ŚWIATA wracając do Polski z brązowymi medalami.

Gratulujemy serdecznie!

zdjęcia na www.facebook.com/AeroSafeyShow

Artykuł w dodatku Gazety Wyborczej „Biznes Plus”

Jakiś czas temu, pisaliśmy o nominacji do Polskiej Nagrody Przedsiębiorczości dla firmy „Żelazny 6 – Wojciech Krupa”. W mijającym tygodniu ukazał się dodatek Gazety Wyborczej – Biznes PLUS, a w nim krótki artykuł poświęcony projektowi AeroSafetyShow DEMONSTRATOR+PL. Dla nas to idealny prezent na dzisiejsze Święta Lotnictwa Polskiego!

Serdecznie zapraszamy do lektury TUTAJ

I oczywiście życzymy wszystkim lotniczkom i lotnikom TYLKO bezpiecznych lądowań i startów!

Podsumowanie lotniczego sezonu 2015

Zakończyliśmy drugi sezon lotniczy pracy przy projekcie AeroSafetyShow DEMONSTRATOR+PL.
Na przestrzeni 5 wiosenno-letnich miesięcy uczestniczyliśmy aż w 14 wydarzeniach lotniczych z czego warto podkreślić międzynarodowy debiut ASSD+pl w Rumunii i Czechach.

Najważniejsze wydarzenia sezonu letniego (chronologicznie):

Inauguracja lotniczego sezonu 2015 Grupy Akrobacyjnej ŻELAZNY – Kobylnica

IV International Zielona Góra CUP w Akrobacji Samolotowej im. Lecha Marchelewskiego – Przylep

AirFair 2015 – Targi Lotnicze w Bydgoszczy
Spotkanie z zespołem eksperckim – Kobylnica
Aerofestival 2015 – Poznań
90- lecie Szkoły Orląt Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie – Dęblin
Konferencja Nauka Dla Obronności – Poznań
49. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie ADVANCED – Toruń
Międzynarodowe Mistrzostwa w Akrobacji Szybowcowej UNLIMITED – Toruń
Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej ADVANCED – Toruń
Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej – Deva, Rumunia
Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej – Zbraslavice, Czechy
AirShow 2015 – Radom
Święto 31. Bazy Lotniczej Poznań – Krzesiny

 

Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz wszystkim osobom, które nas spierały podczas testów na ziemi i w powietrzu!

Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej – Rumunia

24.07 – 1.08.2015r. Rumunia; Deva

Na przełomie lipca i sierpnia byliśmy gośćmi podczas Mistrzostw Europy w Akrobacji Samolotowej w klasie ADVANCED w Rumunii. Wyposażeni w kontroler mobilny i EXTRĘ 330lx mieliśmy okazję do kolejnych bezcennych obserwacji działania naszego systemu, tym razem, w warunkach tropikalnych.

Regułą stało się również ogromne zainteresowanie technologiami ASSD+PL. Bez przerwy mamy okazję słyszeć od osób związanych z lotnictwem historie, które udowadniają potrzebę urządzeń umożliwiających kontrolę wszystkich parametrów lotów w czasie rzeczywistym.

Toruń 6-12.07.2015r.

W ubiegłym roku, po raz pierwszy w historii samolotowych zawodówakrobacyjnych sędziowie  i zawodnicy, za sprawą systemu ASSD+PL mielimożliwość wglądu we wszystkie parametry lotu w czasie rzeczywistym. Dziękiwykorzystaniu naszej technologii udało się nie tylko podnieść poziombezpieczeństwa zawodów ale również zminimalizować ryzyko popełnienia błędówprzy ocenie akrobacji.

Debiut projektu AeroSafetyShow Demonstrator+PL podczas Krajowych iMiędzynarodowych Mistrzostw w Akrobacji Samolotowej 2014 r. okazał się dlanaszego zespołu wielkim sukcesem osiągniętym wieloma tygodniami przygotowań. Nie powinno zatem dziwić, że zostaliśmy zaproszeni również na tegoroczne zawody, które odbywały się w zeszłym tygodniu(6 – 12.07.2015r). Tym razem pracowaliśmy aż przy trzech imprezach równocześnie: 49. Mistrzostwach Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie ADVANCED, Międzynarodowych Mistrzostwach w Akrobacji Szybowcowej UNLIMITED i Mistrzostwach Polski w Akrobacji Szybowcowej ADVANCED Dzięki setkom godzin prób w locie i dziesiątkom udoskonaleń systemu ASSD+PL na przestrzeni minionych miesięcy zaprezentowaliśmy w Toruniu znakomicie działającą i praktycznie bezawaryjną technologię, z której jesteśmy dumni.

Dumą przepełniają nas także sukcesy poznańskich szybowniczek. Mistrzynią Polski w Akrobacji Szybowcowej ADVANCED została Kasia Żmudzińska, a współpracująca przy projekcie Magda Stróżyk zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej Międzynarodowych Mistrzostw w Akrobacji Szybowcowej UNLIMITED!

GRATULUJEMY!